Studium pro asistenty pedagoga v České Lípě

Po dlouhém období (cca 1 rok) se nám podařilo zajistit pro Českou Lípu žádaný kurz s názvem Studium pro asistenty pedagoga.
Studium zajišťuje PRO EDUCA – Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, z.s. se sídlem v Ústí nad Labem. Probíhat ale bude v České Lípě, konkrétně na Základní škole Dr. M. Tyrše, Mánesova 1526. Bližší informace, kontakty, přihlášku najdete na webu proeduca-dvpp.cz.

Přikládáme i aktuální letáček, se kterým se můžete setkat ve Zpravodaji, měsíčníku Lípa, na Úřadech práce v okrese atd. Za výuku zodpovídají lektorky z České Lípy (psychologie, speciální pedagogika, pedagogika). Studium garantuje Pedagogicko-psychologická poradna v České Lípě, jejíž podstatnou složkou činnosti je i doporučení asistentů pedagoga do škol.

Podle dostupných informací je, v tuto chvíli, ještě volná kapacita, ale rychle se naplňuje. Proto doporučujeme spojit se s realizátory co nejdříve. V roce 2023 plánují i další kurzy, jak v České Lípě, tak dalších městech, ale spíše Ústeckého kraje.

Z našeho pohledu je nyní již zbytečné řešit studium AP dojížděním do Děčína nebo dokonce Prahy, Mladé Boleslavi, Liberce nebo Ústí nad Labem. Tyto vzdělávací akce v Libereckém kraji nejsou téměř k dispozici, proto tuto aktivitu vřele doporučujeme všem zájemcům. Viz výsledky ankety na našem webu.